RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Škoda Auto Vysoká škola má nové vzdělávací technické centrum

V úterý 19. září se uskutečnilo slavnostní otevření nového Vzdělávacího technického centra Na Hejdovce, patřícího pod Škoda Auto Vysokou školu. Hejdovka je koncipovaná jako malá továrna a nabízí nadstandardně vybavené laboratoře a výzkumná centra, která simulují reálný provoz průmyslového podniku.

V areálu se nachází výrobně-logistická laboratoř, laboratoře praktické informatiky, fyziky, elektrotechniky a automatizace, datové centrum, laboratoř 3D tisku, virtuální reality, elektromobility a průmyslu 4.0, či výzkumná strojně-elektrotechnická laboratoř. Jednoduše místo, kde se teorie stává praxí.

Slavnostní otevření si nenechala ujít řada významných hostů včetně ministra školství Mikuláše Beka a předsedkyně České konference rektorů, rektorky Univerzity Karlovy, Mileny Králíčkové. Město reprezentoval první náměstek primátora Jiří Bouška a náměstek primátora Daniel Marek, za společnost Škoda Auto se  zúčastnili členové představenstva Maren Gräf a Holger Peters a další významní hosté.

„Vybudování technického kampusu představuje zásadní milník v rozvoji Škoda Auto Vysoké školy jak z hlediska rozvoje technicky zaměřených studijních programů, tak z hlediska projektové činnosti kateder a možností spolupráce s praxí. Spolupráce s praxí je klíčovým prvkem všech studijních programů ŠAVŠ a samotné vybudování a vybavení technického kampusu je do značné míry jejím výsledkem,“ dodává rektor školy Pavel Mertlík.

Nové centrum bude sloužit nejen k moderní výuce studentů Škoda Auto Vysoké školy, ale i díky spolupráci se strategickými partnery i k rozvoji jejich dovedností a znalostí získaných od specialistů z praxe, ale i širším vzdělávacím aktivitám určeným pro veřejnost, kroužkům, přednáškám, nebo workshopům. Jedním z projektů pro veřejnost je například IT Akademie pro děti, budou zde probíhat také kurzy 3D tisku a řada dalších technicky zaměřených eventů.

Název Vzdělávacího technického centra, které se nachází na adrese náměstí Míru 27 a sousedí s Havelským parkem a Hejdovou zahradou, je spjat s historií a s osobou Josefa Hejdy. Ten žil v Mladé Boleslavi v letech 1891–1970, pocházel z knihkupecké rodiny a byl významných nakladatelem.  Josef Hejda byl hybatelem pokroku v Mladé Boleslavi a Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce na tuto tradici navazuje.

Zdroj: mb-net.cz

About Author