RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Požár a exploze naproti hlavnímu vlakovému nádraží – byl to jeden z nejničivějších požárů v Česku

Více než 100 profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v sobotu večer v ulici Nádražní, kde došlo k požáru skladovacích hal. Podle našich informací hořely nové díly do automobilů. „Požár nám byl nahlášen s tím, že hoří ve skladu obalů. Po našem příjezdu byla v plamenech hromada palet venku, která byla vysoká asi čtyři metry. Poblíž se nachází kamion s návěsem a hasiči se snaží zabránit větším škodám a šíření ohně. Přes veškerou snahu byla o několik chvil později vedlejší hala také v plamenech,“ uvedl pro Rádio MB v prvních chvílích mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Nejprve tedy začaly hořet dřevěné palety, zřejmě patří společnosti Akuma, která zde sídlí. Z nich se požár přenesl na výrobní a skladovací haly v sousedství, které využívá firma Grupo Antolin Turnov.

Vyhlášen byl druhý, později dokonce čtvrtý stupeň poplachu a na místo míříli jak hasiči z okolních obcí, tak například z okresů Praha-východ a Praha-západ. Zřízeno bylo i čerpací stanoviště, protože požár se ani před 22. hodinou nedařilo dostat pod kontrolu. Práci hasičům, kterých bylo na místě 23 jednotek, ztěžoval i silný vítr a nedostatek vody. Z místa byly slyšet dokonce také výbuchy. Až po šesti hodinách, tedy kolem druhé hodiny v noci se podařilo požár lokalizovat. S rozebíráním zasaženého objektu pomáhalo rypadlo ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči ze stanic Benátky nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Mělník, Milovice, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a Nymburk. Záchranný útvar HZS ČR dislokace Jihlava, profesionální hasiči podniku ŠKODA Auto, a.s. a Chemická laboratoř Kamenice a také jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Bakov nad Jizerou, Bezno, Březno, Dobrovice, Chotětov, Katusice, Kosmonosy, Luštěnice, Mladá Boleslav, Plazy, Semčice a Smilovice. Až ve 13:24 hasiči ohlásili, že požár byl úplně zlikvidován a že jednotky se postupně vrací na své základny.

Hovoří se o tom, že škody přesáhnou miliardu korun a v takovém případě by se jednalo o jeden z nejničivějších požárů v Česku. Doposud nejvyšší škodu ve výši čtyř miliard korun způsobil v roce 2015 požár areálu Unipetrolu v Záluží u Litvínova.

About Author