RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mohutný požár v Mladé Boleslavi zasáhl i Škodovku. Může znovu výrazně omezit výrobu aut

Sobotní požár v Mladé Boleslavi způsobil škody přesahující miliardu korun a výrazně zasáhl i do výroby aut ve Škodovce. Plameny totiž zničily haly, které má v nájmu firma Grupo Antolin Turnov, tedy jeden z důležitých dodavatelů automobilky, který vyrábí interiérové díly do aut.

„Aktuálně prověřujeme rozsah dopadu této události do objemu výroby vozů,“ uvedla mluvčí Škody Auto Martina Špittová s tím, že při likvidaci sobotního požáru pomáhali i podnikoví hasiči ze Škodovky.
Další podrobnosti o zásahu do výroby automobilka zatím komentovat nechce. Nejspíš ale bude muset nějaký čas opět vyrábět nekompletní auta.

Před pár dny přitom Škodovka oznámila, že se jí konečně daří postupně vyprazdňovat odstavná parkoviště, kde musely nekompletní vozy čekat několik týdnů na dodávky nedostatkových čipů.
Víkendový požár v Mladé Boleslavi nadále vyšetřuje policie. Ochranka v sobotu večer přistihla v areálu neznámého muže, možná bezdomovce. Jestli mohl mít něco společného s požárem, zatím není jasné. První verzí je, že požár někdo založil úmyslně, další verzí je, že k požáru došlo z nedbalosti, a nebo se na jeho vzniku mohla podílet technická závada.

About Author