RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mladé Boleslavi byla dokončena rekonstrukce domu v Palackého ulici určeného pro chráněné bydlení

Město Mladá Boleslav dokončilo kompletní rekonstrukci domu v Palackého ulici, na kterou získalo finance z Integrovaného plánu rozvoje území. Objekt je ve vlastnictví města a v příštích letech ho budou využívat klienti Centra 83.

„V aktuálním období se nám podařilo získat pro naše město a okolí přibližně 700 milionů z IPRÚ, které investujeme do dopravní infrastruktury, školství či právě sociální oblasti. Těší mě, že jsme dokončili další projekt a zároveň pokračujeme v dobré spolupráci s Centrem 83,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška. Na investici v celkové hodnotě téměř sedm milionů korun město získalo takřka šest milionů z Evropské unie a 350 tisíc ze státního rozpočtu.

„Moc mě těší proměna domu, ve kterém po této rekonstrukci bude mít příjemné zázemí několik klientů Centra 83. Jsem ráda, že se tento projekt podařil,“ řekla náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková.

Projekt Chráněného bydlení Palackého je součástí integrovaného řešení, které zahrnuje již dříve realizované investice do denního stacionáře s manuálními aktivitami, domova pro osoby s nízkofunkčním autismem či projektu komunitní kavárny, jehož realizátorem je nezisková organizace Nezávislý život a kde pracují právě klienti Centra 83.

ZDROJ/FOTO: mb-net.cz

About Author