RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Ukrajině se na Mladoboleslavsku pomáhá napříč – solidaritu vyjadřují města, sportovní kluby i další instituce

Nelze dělat mnoho, ale lhostejní na Mladoboleslavsku rozhodně nejsme. Na Ukrajině je už třetí den válka. Lidé v České republice v drtivé většině stojí za Ukrajinou a snaží se pomáhat nejrůznějšími způsoby. Stejné je to na Mladoboleslavsku. Mnohá města a také obce v našem okrese vyvěsila na radnicích ukrajinskou vlajku a informují o možnostech pomoci.

Užitečné odkazy a sbírková konta na webu města Mnichovo Hradiště nasměrují vaši nabízenou pomoc na správná místa.

Také vedení města Benátky nad Jizerou rozhodně odsuzuje agresi Ruské federace vůči Ukrajině a navrhuje zastupitelstvu města schválit humanitární příspěvek do veřejné sbírky SOS Ukrajina (č. účtu 93209320/0300) organizace Člověk v tísni ve výši minimálně 100 tisíc korun.

Vedení Mladé Boleslavi se rozhodlo nabídnout hned několik forem pomoci

Kdokoliv z obyvatel se od pátku 25. února může zapojit do materiální sbírky a v případě potřeby je město připraveno poskytnout několik desítek lůžek pro válečné uprchlíky z Ukrajiny. Spuštěna je rovněž veřejná sbírka. Vybrané finanční prostředky budou použity na nákup humanitárních prostředků pro obyvatele Ukrajiny. Jak postupovat při pomoci válečným uprchlíkům radí rovněž Organizace Luma MB.

Město Mladá Boleslav dále žádá všechny, kteří chtějí pomoci občanům válkou zasažené Ukrajiny, aby se podíleli na vybavení nově zřízené tranzitní ubytovny města Mladá Boleslav. Toto ubytovací zařízení bude primárně sloužit pro osoby z Ukrajiny, které přijedou do našeho města, V tranzitní ubytovně budou do chvíle, kdy budou umístěni do jednoho z ubytovacích zařízení, které má v současné době město k dispozici.

Pokud chcete pomoci občanům válkou zasažené Ukrajiny, můžete se rovněž podílet na vybavení nově zřízené tranzitní ubytovny města Mladá Boleslav. Ta se nachází v sokolovně v Debři, kde je k dispozici 30 lůžek, a bude primárně sloužit pro osoby z Ukrajiny, které přijedou do našeho města. V tranzitní ubytovně budou do chvíle, kdy se budou moci přesunout do jednoho z ubytovacích zařízení, které má v současné době město k dispozici.

Další firmy a instituce vyjadřují solidaritu s Ukrajinou

Automobilka Škoda Auto má výrobní závody v Rusku. Na Ukrajině má montážní závod v Solomonově, kde auta pro českou automobilku montuje ukrajinská společnost Evrocar.“Jsme přesvědčeni, že k udržitelnému řešení konfliktu může dojít pouze na základě mezinárodního práva. Velikost dopadu na naše obchodní aktivity v dotčených zemích průběžně zjišťuje krizový tým. Co se týče veškeré činnosti v místě dění, je bezpečnost a integrita našich zaměstnanců naší nejvyšší prioritou,“ řekla mluvčí Martina Špittová.

Do ukrajinských barev se barví i profilové fotky na sociální síť Facebook. I to je důkaz podpory v těchto náročných chvílích. Přidávají se například Městské divadlo Mladá Boleslav, mladoboleslavská Městská knihovna, Rádio MB, či Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. Právě sportovní klub Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav vstupuje o víkendu do čtvrtfinále play-off Livesport Superligy a za každého diváka na sobotním a nedělním domácím utkání proti Liberci věnuje 20 korun na konto organizace Člověk v tísni.

KRAJ ZAJISTÍ PRO UKRAJINSKÉ UPRCHLÍKY ZDRAVOTNÍ PÉČI ZDARMA

Středočeský kraj v pondělí 28. února vyšle dva autobusy pro uprchlíky na slovensko-ukrajinské hranice. Ubytování pro ně hejtmanství zajistí v krajských objektech, řekl to středočeský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).

Neodkladná a akutní lékařská péče pro ukrajinské uprchlíky bude ve všech krajských nemocnicích zdarma, a to i pro osoby, které prozatím nebudou zařazeny do systému veřejného zdravotního pojištění.

About Author