RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté z Mladé Boleslavi vyšetřují další podvod: žena si chtěla objednat dovolenou, místo toho přišla o peníze z účtu

Policisté z Mladé Boleslavi aktuálně šetří případ podvodného jednání na internetu, kdy mladá 25letá žena přišla o 130 tisíc korun ze svého účtu.

„Tato mladá žena si prostřednictvím internetového portálu chtěla zarezervovat pobyt na Slovensku. Zatím neznámý podvodník prostřednictvím rezervačního portálu nabízel ubytování na Slovensku, poškozená žena provedla na daném portálu rezervaci a následně byla prostřednictvím jiné aplikace vyzvána, aby zaplatila rezervaci ve výši 1490 Euro. K tomu jí byl zaslán internetový odkaz, kde měla vyplnit údaje k platební kartě. Následně byla ještě vyzvána k autorizaci platby na svém mobilním zařízení, které poškozená schválila a následně zjistila, že bylo provedeno celkem 12 výběrů k její karty, které měly proběhnout na Ukrajině,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Žena takto místo vybraného pobytu na Slovensku přišla o 130 tisíc korun. Policisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení pachatele mu hrozí až 5letý trest odnětí svobody.

Policisté před obdobnými praktikami podvodníků pravidelně varují. V současné době narůstá případů podvodného vylákání peněz nebo získávání údajů o platební kartě napříč celou Českou republikou.
„Veškeré platby na internetu nebo vyplňování údajů z karty provádějte pouze na ověřených portálech prodejců a v ověřených aplikacích,“ dodává Barbora Schneeweissová.

About Author