RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Tvrdil, že se narodil v roce 1660 a následně napadl strážníky – skončil na záchytné stanici

Podnapilý muž v Mladé Boleslavi urážel strážníky, pokusil se je také napadnout, ale vysloužil si za to jen želízka a další problémy. K události došlo v pondělí večer v ulici Železná.

„Na zemi ležel podnapilý muž, který měl nohy ve vozovce. Na místo byla vyslána hlídka společně s pracovníkem bezpečnostní agentury, který zjistil na zemi ležícího muže. Hlídka opilce probudila a muž začal s hlídkou částečně komunikovat. Když zjistil, že jedná se strážníky, začal je velice vulgárně urážet „m*dky, košťata, špíny, debilové“. Toho nenechal ani po opakovaných výzvách. Také nereagoval na výzvy k prokázání totožnosti. Muž byl poučen, že se již tímto svým jednáním dopouští několika přestupků proti veřejnému pořádku (neuposlechnutí výzvy úřední osoby + znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci + rušení nočního klidu). Dále byl vyzván, že pakliže hlídce nepředloží doklad totožnosti, ani neprokáže svou totožnost ústně, bude předveden na služebnu Policie ČR k prokázání totožnosti. Na to muž odpověděl: „Narodil jsem se v roce 1660 a víc už vám neřeknu ani hovno“, uvedl ředitel Městské policie Tomáš Kypta.

Dále byl muž poučen, že bude předveden na služebnu Policie ČR ke zjištění jeho totožnosti. Při provádění bezpečnostní prohlídky nedbal výzev strážníků, pokusil se otočit a jednoho ze strážníků udeřit. Z tohoto důvodu hlídka použila donucovací prostředky a muži přiložila služební pouta. Při následné bezpečnostní prohlídce byly u muže nalezeny injekční stříkačky a dále občanský průkaz, kterým byla zjištěna jeho totožnost. Jelikož muž nadále narušoval veřejný pořádek a neovládal své chování, byl hlídkou převezen na interní oddělení Klaudiánovy nemocnice. I zde v průběhu vyšetření opakovaně urážel strážníky „jebky, košťata, debilové, m*dky“, také nespolupracoval s nemocničním personálem. Lékař rozhodl o jeho umístění na záchytnou stanici, kam byl strážníky doprovozen. Za asistence hlídky byl umístěn na lůžko a předán tamnímu personálu. Vzhledem k celé situaci a stavu pana V…. (nebylo možné sepsat s mužem zápis o podaném vysvětlení) bude jeho jednání předáno k dořešení na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav.

About Author