RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští policisté opět kontrolovali ubytovny – našli drogy a odhalili dvě osoby v celostátním pátrání

Mladoboleslavští policisté opět kontrolovali ubytovny, nákupní centra a další zájmové objekty. Spolupracovali s kynology a jejich služebními psy. Celá akce proběhla 10. května 2022 od dopoledních do odpoledních hodin v Mladé Boleslavi.

„Policisté zkontrolovali celkem 8 ubytoven a následně se přesunuli ke kontrolám i do obchodních center a dalších vytipovaných zájmových míst ve městě. Zjišťovali, zda se cizinci, kteří na ubytovnách bydlí, zdržují na území České republiky legálně a zda splňují všechny náležitosti, které jim stanoví zákon o pobytu cizinců. Zaměřili se i na to, zda se na ubytovně nevyskytují drogy. K tomuto účelu byli využiti služební psi, kteří jsou vycvičeni k tomu, aby omamnou a psychotropní látku nalezli a místo označili. To se jim i podařilo a ve 3 případech bylo na ubytovně nalezeno menší množství drogy. Dále policisté zjišťovali, zda osoby neprochází celostátním pátráním. I zde byli úspěšní a jednoho cizince, který je veden v celostátním pátrání odhalili na ubytovně, dalšího pak při kontrole v nákupním centru,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští policisté se na kontroly ubytoven nebo jiných zájmových míst zaměřují pravidelně a další obdobné akce budou realizovat i nadále.

About Author