RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Trenér Petr Novotný překvapivě končí na lavičce florbalistů Mladé Boleslavi

Nejúspěšnější trenér v dosavadní historii florbalové Mladé Boleslavi překvapivě opouští její lavičku. Petr Novotný po čtyřech letech ukončil své působení u superligového týmu. Stál u nejúspěšnější éry boleslavského florbalu, ale nyní se chce věnovat hlavně rodině a opustit prostředí, které ho hodně pohlcovalo.

„V průběhu poslední sezony jsem vycítil, že potřebuju udělat trochu krok stranou. O důvodech hodně přemýšlím, stále přicházím na nové a nové. Jedním z nich je určitě to, že jsem byl v roli trenéra „jen“ čtyři roky, ale součástí týmu jsem byl velmi dlouho už předtím a to prostředí – ať jste hráč nebo trenér – je hodně specifické. Jako hráče i trenéra mě to dost pohlcovalo. Možná to tak nepůsobilo navenek, ale vnitřně jsem ty čtyři roky hodně intenzivně prožíval. Taky se během posledních čtyř let změnil můj život – mám velkou rodinu,“ řekl Petr Novotný pro klubový web.

Vše nasvědčuje tomu, že v roli trenéra bude pokračovat. Bude to u mládežnických kategorií, v jiném klubu, nebo dokonce u reprezentace? Na to si musíme počkat. „Samozřejmě hodně přemýšlím o tom, kudy vést moje trenérství, ve kterém chci určitě pokračovat. Dokud jsem byl hráč, měl jsem představu, že si jako trenér chci projít víc úrovní – jak výkonnostních, tak věkových. Myslím, že teď je ta správná chvíle, kdy s tím začít. Moc se na to těším,” dodal trenér dvojnásobných mladoboleslavských šampionů.

Nástupce Petra Novotného má být brzy představen.

About Author