RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Čarodějnický rej v Mladé Boleslavi si nenechaly ujít tisíce návštěvníků

Na Krásné louce v Mladé Boleslavi se konal oblíbený Čarodějnický rej. Připraven byl bohatý doprovodný program, během kterého se na podiu vystřídaly kapely Matěj Plšek Band, Dire Straits Tribute, Siluety, Seven a Lucie revival.

Areál byl otevřen již od 14 hodin, kdy zde probíhal především program pro děti. Ten vyvrcholil vyhlášením soutěže o nejlepší čarodějnickou masku. Lidé se mohli občerstvovat u mnoha stánků a využít široké nabídky zážitkových atrakcí. Po 20. hodině byla zapálena velká vatra, čemuž předcházela bubenická show.

Ačkoliv byla vatra složena výhradně ze suché dřevní hmoty, na následný zápach ve městě si stěžovalo několik obyvatel. V diskuzi na sociální síti ale jednoznačně převládaly názory, že jednou za rok to k oblíbené a dlouholeté tradici patří a rodiny s dětmi by o akci rozhodně neměly přijít.

Strážníci hledali ztracené děti a museli si poradit s agresivním opilcem

Také mladoboleslavští strážníci prováděli během akce dohled nad veřejným pořádkem. Ve dvou případech pomohli nešťastným rodičům najít zatoulané děti. Dále vykázali několik osob z prostoru kolejiště a doporučili pořadatelům, aby tento prostor lépe zabezpečili. V jednom z četných křovisek našli strážníci ležícího muže, ve kterém zjistili místního bezdomovce, kterého zmohly oslavy Filipojakubské noci. Muž žádnou pomoc nežádal. V jednom případě museli strážníci pacifikovat agresivního muže pod vlivem alkoholu, u kterého lékař posléze rozhodl o umístění na PAZS.

About Author