RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Sobotní požár řadové garáže v Benátkách nad Jizerou byl zřejmě založen úmyslně

Případem požáru řadové garáže v Benátkách nad Jizerou se v současné době zabývají policisté z Benátek nad Jizerou. Celou událost, o které Rádio MB již o víkendu informovalo, nahlásila hasičů, 49letá žena, která 12. února kolem 6. hodiny ranní kolem garáže procházela, když venčila psa. Všimla si požáru, proto běžela na blízkou hasičskou zbrojnici věc oznámit. Na místo se později dostavil i majitel garáže a uvedl, že v ní měl uskladněné pouze nepotřebné věci malé hodnoty, nicméně na poškození objektu mu vnikla škoda ve výši asi 200 tisíc korun. Další dvě sousedící garáže byly taktéž požárem poničeny, především vnitřní malba a poškození laku vozidla 72leté ženy, která zde měla svůj osobní automobil Hyunadi Getz zaparkovaný.

„Šetřením policistů na místě bylo zjištěno, že do garáže se zatím neznámý pachatel dostal násilným vstupem, kdy vypáčil zámky garážových vrat. S největší pravděpodobností, dle vyjádření hasičů na místě, byl požár založen úmyslně. To nám ale s jistotou ukážou až výsledky odborných posudků od hasičského záchranného sboru,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Scheeweissová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro poškození cizí věci, za což v případě dopadení pachatele hrozí až roční trest odnětí svobody.

Foto: ilustrační

About Author