RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Škoda uvede modernizovanou Scalu a Kamiq již na začátku příštího roku

Škoda Auto po čtyřech letech od uvedení na trh modernizovala svůj kompaktní hatchback Scala a městské SUV Kamiq. K zákazníkům se z hlavního výrobního závodu Škody v Mladé Boleslavi dostanou zřejmě na začátku roku 2024. Výroba stávajících modelů bude ukončena ještě před zahájením produkce modernizovaných verzí.

Oba modernizované vozy jsou postaveny na koncernové platformě MQB-A0 a jsou vybaveny úspornými motory TSI o objemu 1,0 a 1,5 litru s výkony od 70 kW (95 koní) do 110 kW (150 koní) a manuální nebo automatickou převodovkou. Oba modely mají nové přední a zadní nárazníky a masku chladiče a přepracované světlomety. Na přání jsou poprvé k dispozici s Matrix-LED předními světlomety, známými z větších modelů.

Scala také dostala nově pojatý světelný podpis, který teď budou tvořit dvě linky. Novou signaturu – též rozdělenou do několika segmentů – mají také zadní lampy. Nově je přemodelovaný i zadní nárazník, na boku má novou výraznější odtrhovou hranu, která má vylepšit aerodynamiku. Tato linka zároveň lépe a logičtěji navazuje na prolis na dveřích. Nový je také difuzor v lesklém finiši integrovaný do nárazníku u verze Monte Carlo; toto vyšňořené provedení volí až dvacet procent zákazníků.

Kamiq má nový, větší, robustnější a vzpřímenější gril, na který navazují světlomety. Pod užší horní linkou kombinující denní svícení se směrovkou je větší modul hlavního světlometu, opět s Matrix funkcí. Nárazník přepracovali tak, aby působil mohutněji.

About Author