RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Rodičky může nově doma navštívit porodní asistentka nebo dětská sestra

Klaudiánova nemocnice opět rozšiřuje svoji nabídku pro ženy po porodu. Mladoboleslavská porodnice nově nabízí rodičkám během šestinedělí návštěvu porodní asistentky či dětské sestry v jejich domácím. Tato služba je plně hrazena ze zdravotního pojištění (jedna návštěva) a je určená přednostně maminkám, které rodily v Mladé Boleslavi a bydlí do 30 kilometrů od tohoto města.

„V rámci kontinuity péče o maminky tím navazujeme na předporodní péči a péči při porodu

a bezprostředně po něm. Doporučujeme, aby maminky tuto službu využily ideálně v prvním týdnu po porodu, ale mohou se objednat kdykoliv během svého šestinedělí,“ vysvětluje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Miroslava Solničková.

Zkušené porodní asistentky a dětské sestry se během šedesátiminutové návštěvy zaměří na individuální péči o ženu a dítě v domácím prostředí, zkontrolují porodní poranění, případně jizvy po císařském řezu. Samozřejmostí je laktační poradenství a poradenství při péči o miminko (nejedná se o zdravotní kontrolu a vyšetření novorozence, ten je v péči pediatra). Maminky se dozví, jak se v domácím prostředí starat o miminko i o sebe. Zájemkyně se mohou objednávat na telefonním čísle 731 542 882 nebo emailem porodnice@onmb.cz.

About Author