RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Příběh odcizeného invalidního vozíku má šťastný konec

Předposlední červencový den se vydal 50letý muž z Mladé Boleslavi na pivo do nedaleké hospody. Jelikož je invalidní, vydal se na svém elektrickém vozíku, který následně tak, jako vždy, zaparkoval před hospodou a došel dovnitř. Když asi o hodinu později vyšel ven, zjistil, že mu s největší pravděpodobností vozík v hodnotě 170 tisíc korun někdo odcizil a celou věc nahlásil na policii, o případu informovala mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

O dva dny později se mu naštěstí vozík vrátil

Zloděj se na odcizeném vozíku vydal do Mladé Boleslavi se záměrem ho prodat, a to se mu i podařilo. Nabídl jej 53letému muži, invalidovi, kterému by takový vozík usnadnil život a za tisíc korun mu jej prodal. Nový majitel se ale dlouho z vozíku neradoval. Bezprostředně po koupi vozíku si uvědomil, že hodnota takového vozíku bude mnohonásobně vyšší a začal pátrat po internetu, kde skutečně zjistil, že hodnota takového elektrického vozíku je více jak 150 tisíc korun. Celá věc mu byla podezřelá, proto kontaktoval policisty a zjistil, že vozík opravdu pochází z krádeže a policistům jej vydal. Mladoboleslavským policistům se podařilo vypátrat i podezřelého muže, který má mít krádež na svědomí a zadržet ho.

„Podezřelý 31letý muž se policistům k celé věci doznal a zároveň přiznal i další krádež, tentokrát elektrokoloběžky, kterou měl odcizit před 2 dny v Mladé Boleslavi,“ uvedla Barbora Schneeweissová.

Policisté 31letému muži sdělili podezření z pokračujícího přečinu krádeže. Vzhledem k tomu, že za obdobou trestnou činnost byl v posledních třech letech odsouzen, hrozí muži až 5letý trest odnětí svobody.

About Author