RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Pondělní stávka: ve Škodě Auto se výroba zastaví ve všech výrobních závodech na dvě hodiny

Do pondělní stávky proti krokům vlády se zapojí hodinovým zastavením výroby stovky firem z průmyslu, může to být až milion zaměstnanců. V automobilce Škoda Auto se výroba zastaví ve všech výrobních závodech na dvě hodiny, odboráři očekávají na happeningu účast nejméně 8000 zaměstnanců.

„Není to stávka o kolektivním vyjednávání. Je to ústavní právo na protest určitého typu a proto se vše odehraje venku. V takto obrovském podniku ale práci nelze zcela zastavit, my jí proto pozastavíme kultivovanou formou,“ uvedl předák odborů automobilky Jaroslav Povšík. Týká se to závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a ve Vrchlabí.

Den protestů vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů na pondělí 27. listopadu. ČMKOS je největší odborová centrála v zemi. Sdružuje 31 svazů s asi 270.000 členů. Z nich zhruba 77.700 je ve svazu KOVO.

Do stávky se v pondělí zapojí i většina škol v Mladé Boleslavi. Co se týká školek, stávku potvrzují Laurinka, Duha, Pampeliška, nebo Štěpánka. Celkem se v různé míře zapojí více než polovina základních a středních škol v Česku.

About Author