RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté se opět zaměřili na kontroly řidičů – tentokrát za pomoci Letecké služby 

Mladoboleslavští dopravní policisté se pravidelně věnují dopravně bezpečnostním akcím a s nimi spojeným kontrolám řidičů. Důvodem a především cílem těchto kontrol je zvýšit bezpečnost na silnicích a dálnicích a pozitivně ovlivnit chování řidičů v silničním provvozu a snížit dopravní nehodovost.

Jedna z mnoha dopravně bezpečnostních akcích proběhla na Mladoboleslavsku ve čtvrtek 17. srpna ve spolupráci s Leteckou službou. Policisté se při ní zaměřili na nedovolené předjíždění na silnici I/38 v okolí Bělé pod Bezdězem. Během odpoledních hodin, konkrétně hodinu a půl, monitoroval silnici vrtulník Letecké služby PČR, který během této doby zaznamenal 6 řidičů, kteří nebezpečně předjížděli v místech, kde je to dopravním značením zakázáno. Všichni tito řidiči byli ihned zastaveni hlídkou dopravních policistů z Mladé Boleslavi a jejich přestupky byly oznámeny příslušenému správnímu orgánu k projednání, kde jim hrozí pokuta ve výši až 10 tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok.

Policisté se dopravně bezpečnostním akcím věnují pravidelně a budou v nich pokračovat i nadále. Jezděte ohleduplně k ostatním účastníkům silničního provozu a tak, abyste se vždy vy i ostatní vrátili bezpečně do svých domovů.

Zdroj: Policie ČR

About Author