RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Pokračuje stavba přímé větve v MÚK na D10 u Bezděčína – počítejte s omezením

Dlouho chystaná výstavba přímé větve na mimoúrovňové křižovatce Bezděčín (exit 39) začala. Tato stavba umožní přímé napojení z dálnice D10 ve směru od Prahy na silnici I/16 směrem na Mělník a I/38 směrem na Nymburk, a díky ní také zmizí složité závleky v prostoru stávající křižovatky.

Vybudování přímé větvě posune EXIT 39 na dálnici D10 o cca 300 metrů před stávající sjezd ve směru od Prahy na Mladou Boleslav. Díky novému, delšímu a bezpečnějšímu odbočovacímu pruhu na D10 a novému připojovacímu pruhu na silnici I/38 bude celý prostor pro motoristy mnohem přehlednější, a umožní plynulejší a bezpečnější provoz.

Veškeré práce budou prováděny za plného provozu, v místě výstavby však bude průběžně docházet k omezení dopravy. Na dálnici D10 jsou v tuto chvíli zúženy oba jízdní pruhy ve směru na Mladou Boleslav a uzavřen odstavný pruh před EXIT 39. Rychlost je zde snížena na maximálně 80 km/hod. Na silnici I/38 v prostoru mimoúrovňové křižovatky se v tuto chvíli jezdí bez omezení s tím, že v určitých momentech výstavby se počítá s kyvadlovým provozem řízeným semafory.

Zhotovitelem je společnost MI Roads a.s., která se zavázala k provedení prací za 19,4 mil. korun bez DPH. Novou přímou větev v mimoúrovňové křižovatce na D10 u Bezděčína plánujeme vybudovat za 13 týdnů a do plného provozu bychom ji chtěli uvést v průběhu letošního září.

About Author