RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Nový parkovací dům vedle stadionu v Mladé Boleslavi dostává první obrysy

Ve čtvrtek dopoledne se konalo oficiální slavnostní zahájení první etapy stavby parkovacího domu P+R v ulici U Stadionu. Jedná se o jednu z nejdůležitějších aktuálních investic v Mladé Boleslavi, a pokud vše půjde podle plánu, měla by být dokončena v únoru 2023.

„V první etapě, která právě vzniká, bude postavena jedna věž, která bude mít jedno podzemní a tři nadzemní patra. Získáme tak 308 parkovacích míst, 10 míst pro invalidy a stejný počet míst pro motocykly. Mám obrovskou radost, že se díky tomu našemu městu v oblasti parkování zase trochu uleví,“ řekl primátor města Raduan Nwelati, který si přišel stavbu prohlédnout.

Dodal také, že do budoucna se počítá s rozšířením parkovacího domu o další podlaží a druhou věž, proto bylo stavební povolení vydáno rovnou na celý záměr.

„V aktuálním období se nám podařilo vyjednat okolo 700 milionů korun z Integrovaného plánu rozvoje území a parkovací dům U Stadionu patří mezi projekty, které s touto významnou pomocí realizujeme. V tomto konkrétním případě bychom měli získat přes 76 milionů korun, bez této částky by byl takový projekt takřka nemožný. Zároveň jsem rád, že pokračujeme v naší vizi ulevovat městu a stavět velkokapacitní parkovací domy. Na podzim to budou dva roky, co nám slouží parkovací dům u Klaudiánovy nemocnice a věřím, že podobně už brzy lidem pomůže i právě budovaný parkovací dům na Severním sídlišti,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Bouška.

Celkové náklady na stavbu parkovacího domu jsou zhruba 120 milionů korun. Kompletní zastavěná plocha bude přes 3 800 metrů čtverečních, ve stávající první etapě to bude přes 1 900 m². Parkovací dům bude disponovat třemi dobíjecími stanicemi pro 6 elektromobilů, před objektem bude umístěn stojan na sdílená kola. Režim P+R tady bude fungovat v návaznosti na integrovanou dopravu.

Po dokončení stavby bude její součástí také další venkovní parkovací plocha, s níž se počítá na místě uvažované druhé etapy.

Foto: mb-net.cz

About Author