RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Nová lávka propojila Mnichovo Hradiště se sousední obcí Klášter Hradiště nad Jizerou

V Mnichově Hradišti byla v pondělí 13. listopadu 2023 slavnostně otevřena nová lávku přes řeku Jizeru, která propojuje Mnichovo Hradiště se sousední obcí Klášter Hradiště nad Jizerou. Nahradila původní přemostění, které zde fungovalo až do 90. let. Nyní opět spojuje obě strany řeky a stala se důležitou součástí cyklostezky podél Jizery.

Slavnostního otevření lávky se zúčastnili starosta Jiří Plíhal, bývalý starosta a poslanec Jan Lochman hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, radní pro Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký a další hosté.

Akce za 19 669 623,69 Kč byla spolufinancována z prostředků SFDI. Projekt „Lávka u Černé silnice přes Jizeru“ byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje. Na vybudování lávky a cyklostezky přispěl také nadační fond ŠKODA AUTO.

Kromě možnosti každodenního propojení pro občany obou obcí bude lávka také součástí připravované cyklostezky Greenway Jizera v úseku Bakov – Svijany. Tento více než 20 kilometrů dlouhý úsek naváže podle plánů na cyklostezku ze Svijan do Turnova, která se projektuje, a dále na již vybudovaný úsek do Líšného. „Se starosty dalších 8 obcí jsme v dubnu odeslali žádost na Středočeský kraj, aby spustil projektování cyklostezky v našem úseku. Zatím na reakci čekáme, víme však, že kraj prostředky na projektování cyklostezek v rozpočtu pro tento rok má. Greenway Jizera je navíc jednou z jeho priorit,“ říká Ondřej Lochman.

O nové lávce u Kofoly a také o výstavbě další lávky přes dálnici D10, jejíž dokončení se plánuje v prosinci, hovořil v našem vysílání poslanec za náš region Ondřej Lochman. Velký rozhovor najdete již brzy v sekci „archiv“.

Foto: Středočeský kraj

About Author