RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Modernizovaná Škoda Octavia přináší designová vylepšení a vyšší výkon 

Automobilka Škoda Auto dnes slavnostně představila modernizaci svého nejprodávanějšího modelu Octavia v obou karosářských verzích, tedy liftback i kombi. Modernizace čtvrté generace přináší drobná designová vylepšení, lehce pozměněný interiér i přepracovanou výbavu. K vylepšením ovšem došlo i po stránce techniky a technologií.

„Naši zákazníci od modelu Octavia právem očekávají mnoho a tato modernizace posouvá náš nejprodávanější model na vyšší úroveň. Díky inovacím, jako je zcela přepracovaný infotainment systém, nové bezpečnostní systémy, větší využití udržitelných materiálů a výkonnější přední světlomety, ještě lépe vyhoví našim zákazníkům. Jsem přesvědčen, že naše nejnovější Octavia překvapí a potěší všechny cestující a potvrdí svou roli našeho nejoblíbenějšího vozu,“ říká Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

„Octavia je pilířem značky Škoda. Celkem bylo prodáno více než 7,15 milionů vozů ve čtyřech novodobých generacích a modernizovaná Octavia bude v této úspěšné historii pokračovat. Díky vylepšené přední části vozu, novým asistenčním systémům a modernímu infotainmentu, poprvé včetně 13″ centrálního displeje, si náš modernizovaný nejprodávanější vůz udrží pozici jednoho z nejúspěšnějších modelů v Evropě. Jsem přesvědčen, že bude i nadále ohromovat naše zákazníky svou všestranností, atraktivním designem a vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty,“ doplňuje Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto odpovědný za oblast prodeje a marketingu.

Řidiči budou mít k dispozici motory s výkony od 85 kW (115 k) až po 195 kW (265 k) u modelu Octavia RS. Motor 2,0 TSI o výkonu 150 kW (204 k) bude uveden na trh později a bude standardně dodáván s pohonem všech kol. Dvě verze benzinového motoru 1,5 TSI budou dodávány s volitelnou mild hybridní technologií a automatickou převodovkou DSG. Z nabídky naopak vypadne litrový benzinový tříválec, stejně jako dieselová verze RS.

Do hlasové asistentky Laury bude standardně integrován chatbot ChatGPT založený na umělé inteligenci. Octavia dostala také nový systém rozpoznání únavy a pozornosti řidiče a až deset airbagů.

Příběh novodobého vozu Octavia začal před 27 lety. Od roku 1996 vyrobila Škoda Auto ve čtyřech generacích více než sedm milionů vozů, které prodala na více než 60 trzích. Octavia patří mezi deset nejprodávanějších modelů v Evropě.

FOTO: ŠKODA AUTO

About Author