RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mnichovo Hradiště: Sídliště Jaselská a blízké okolí čeká rozsáhlá úprava dopravního režimu

Na již uskutečněné tři etapy revitalizace sídliště Jaselská v Mnichově Hradišti v nejbližších dnech naváže rozsáhlá úprava dopravního režimu. Ta se týká ulic i V Cestkách, Dukelské, K Vořechu, Řadové, Na Úvoze, Sadové a Na Výsluní.

Celá lokalita bude nyní vyznačena jako zóna s předností zprava. Platit v ní bude omezení maximální povolené rychlosti, a to na 30 km/h, a do zóny bude zakázán vjezd vozidel o váze nad 3,5 tuny. S vidinou této změny byly dotčené komunikace již projektovány. Cílem změny je celkové zklidnění lokality. Vyznačování zóny začíná v nejbližších dnech.

Vzhledem k rozsahu změny dopravního režimu město řidičům doporučuje v příštích týdnech maximální opatrnost. Každá změna zaběhlých pořádků totiž vede ke zvýšení rizik možných kolizí. Než řidiči přivyknou novému uspořádání hlavních a vedlejších ulic, jistě to nějakou dobu potrvá.

Co se týče pokračování stavebních prací na sídlišti, letos na podzim by měla být zahájena již čtvrtá a zároveň poslední etapa, jejímž předmětem je rekonstrukce ulice Čsl. armády. Na tu se městu podařilo získat dotaci. Investiční odbor v minulém týdnu zahájil výběr dodavatele.

zdroj: mnhradiste.cz

About Author