RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mnichovo Hradiště je díky kamerovému systému bezpečnější. V plánu je další rozšiřování kamer

V rámci zkvalitňování a rozšiřování kamerového systému v Mnichově Hradišti se výrazně zvyšuje bezpečnost občanů. Na město v současné době dohlíží devět kamer a je v plánu další rozšiřování počtu kamer i zvyšování jejich kvality. Kamerový systém slouží nejen k dodatečnému vyhledání poznatků k trestné činnosti, ale i k přímému sledování dění ve městě a dohlížení na veřejný pořádek.

„Tímto je umožněno v případě zjištění protiprávního jednání ihned zakročit a zjednat nápravu. Není tedy nutné čekat na to, až protiprávní jednání někdo oznámí, ale je možné rovnou jednat a předejít tak vzniku vyšších škod, nebo pokračování v páchání trestné činnosti. Policisté a strážníci záznamy kamer pravidelně vyhodnocují a díky dobré spolupráci a místní znalosti, je tak objasněna celá řada trestných činů i přestupků“, uvedl policejní mluvčí Jiří Plesar.

Během první poloviny měsíce listopadu 2022, se tak policistům z obvodního oddělení Mnichovo Hradiště, podařilo díky záznamům z kamer objasnit hned dva trestné činy, kdy se jeden z pachatelů vloupal do zaparkovaného autobusu a druhý do budovy městského kina.

About Author