RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladou Boleslav povede jako primátor Raduan Nwelati. Za rok a půl ho vystřídá Jiří Bouška

Povolební vyjednávání v Mladé Boleslavi je z nejzásadnější části u konce. Pro mnohé obyvatele města může být závěrečné usnesení překvapující. Na spolupráci se dohodla stávající koalice, přičemž primátorem bude do jara 2024 Raduan Nwelati (ODS + TOP 09) a následně ho vystřídá Jiří Bouška (ANO + Volba pro MB).

Lídři uskupení ANO 2011 a Volba pro Mladou Boleslav, ODS, Starostů a nezávislých a Hlasu pro Boleslav jsou tedy dohodnutí na koaliční spolupráci v novém období 2022-2026. Prakticky navážou na předchozí čtyřleté období. Nová koalice bude mít 26 mandátů v 33členném zastupitelstvu, což je 74 procent. O primátorský post se rozdělí lídr vítězného uskupení ANO 2011 a Volba pro Mladou Boleslav Jiří Bouška s Raduanem Nwelatim, lídrem kandidátky ODS, která získala ve volbách druhý nejvyšší počet hlasů.
I v novém období bude rada města jedenáctičlenná. Čtyři křesla bude mít uskupení Volba pro Mladou Boleslav a ANO, čtyři křesla bude mít ODS, TOP 09 a Nezávislí, dvě křesla budou mít Starostové a nezávislí a jedno křeslo bude mít Hlas pro Boleslav.

„Bylo přirozené, abychom navázali na naši mnohaletou spolupráci a vyjednávali s našimi dosavadními partnery. Do jednání jsem šel s jasným cílem. Vím, že nás čekají těžké časy a je nutné udělat maximum pro zajištění stabilního prostředí ve městě směrem k vládě, Středočeskému kraji, nemocnici, automobilce ŠKODA AUTO a okresní hospodářské komoře. Zároveň jsem chtěl, aby výsledek reflektoval přání voličů. Aby toho bylo možné dosáhnout, bylo potřeba, aby všichni ve vedení staronové koalice měli ve své gesci témata, ke kterým mají z pohledu minulosti blízko nebo je ve svých programech považují za prioritní. Zachováme si tím stabilitu. Žádné dohadování nebo válčení by nám tu nepomohlo. Domluvili jsme se, že rok a půl zůstane primátorem Raduan Nwelati, společně připravíme dva nejbližší rozpočty města a na jaře roku 2024 si posty vyměníme,” řekl mimo jiné lídr vítězného uskupení ANO a Volba pro Mladou Boleslav Jiří Bouška.

Dosavadní primátor Raduan Nwelati k dohodě řekl: „Ke staronovému partnerství pro nadcházející čtyři roky bych uvedl, že i já vnímám, že příští časy – vlivem očekávaných turbulencí ekonomiky – nemusí být vůbec jednoduché, a proto vítám konstruktivní přístup vítěze voleb a jsem připraven v rámci staronové koalice svými dlouholetými zkušenostmi pomoci stabilitě a dalšímu úspěšnému rozvoji města. Věřím, že společně s koaličními partnery budeme všichni plnit naše předvolební programy, které jsme prezentovali a které se nerozporují a spíše se doplňují.“

Koaliční smlouva byla podepsána v úterý odpoledne, následně se bude vyjednávat o rozdělení komisí a městských společností.

Složení rady města: 

Raduan Nwelati (ODS), primátor města, poté na jaře 2024 první náměstek primátora 

Jiří Bouška (ANO+VpMB), první náměstek primátora, poté na jaře 2024 primátor města 

Miroslava Kašpárková (ODS), náměstkyně primátora 

Daniel Marek (STAN), náměstek primátora 

kandidát ANO+VpMB bude upřesněn, náměstek primátora 

Robin Povšík (Hlas pro Boleslav), uvolněný radní  

kandidát ODS, neuvolněný radní 

kandidát ODS, neuvolněný radní 

kandidát ANO+VpMB, neuvolněný radní 

kandidát ANO+VpMB, neuvolněný radní 

kandidát STAN, neuvolněný radní  

foto:mb-net.cz

About Author