RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Dobrovolníci v Mladé Boleslavi rozdávali srdce pacientům i zaměstnancům nemocnice

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice si připomnělo ve čtvrtek 29. září Mezinárodní den srdce akcí Srdce, kam se podíváš. K dobrovolníkům se letos připojili žáci 6. základní školy. Poprvé dobrovolníci rozdávali srdce během covidové pandemie jako podporu zdravotníkům, letos dostali srdce nejen zaměstnanci nemocnice ale také pacienti.

„Rozdávali jsme srdce papírová, keramická, perníková, šitá a háčkovaná – tvořená z lásky a pro potěšení. Srdce tvořili žáci ze škol, které jsme oslovili. Zapojily se ZŠ a MŠ Dalovice, ZŠ Dobrovice, 2. a 6. základní škola Mladá Boleslav, Knihařství Fokus MB, s.r.o, ZŠ Byšice, Střední zdravotnická škola a VOŠ Mladá Boleslav, ZŠ Otevřeno Benátky nad Jizerou a Střední škola, základní škola, MŠ a dětský domov a SPC Mladá Boleslav,“ vyjmenovala koordinátorka nemocničních dobrovolníků Zuzana Kaftanová.

Ta zároveň oslovila 6. základní školu, zda by se žáci nechtěli zapojit i při rozdávání srdcí a zkusit si tak dobrovolnictví v nemocnici. Do nemocnice tak ve čtvrtek dorazilo devět žáků 8. ročníku této základní školy, aby společně s dobrovolníky obcházeli nemocnici a rozdávali srdce, přáli pevné zdraví, brzké uzdravení nebo jen hezký den. Dobrovolníci obdarovali srdcem během dopoledne každého, koho v nemocnici potkali a nevynechali žádné oddělení. Dokonce obdarovali i Zdravotní klauny, kteří jezdí za malými pacienty na dětské oddělení každý čtvrtek. Pacienty a personál spojovalo nejdříve překvapení a následovalo potěšení a dojetí. „Ptala jsem se žáků, jakou si odnášejí z nemocnice první zkušenost s dobrovolnictvím a zda by do toho šli znovu. Všichni se shodli, že určitě a rádi. Žáci velmi intenzivně vnímali předávanou radost,“ dodala Kaftanová.

About Author