RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští strážníci vyhmátli pytláky u Jizery. Zabavili náčiní i ulovenou štiku

Ve středu večer bylo na služebnu městské policie v Mladé Boleslavi přijato telefonické oznámení od občana, který uvedl, že jako rybář sedí pod mostem směrem do příměstské části Čejetice, přičemž si povšiml dvou mladíků, kteří se chovají na břehu řeky Jizery podivně. Jelikož se převážně všichni rybáři z okolí znají a tyhle dva muže oznamovatel nikdy neviděl, nabyl podezření, že chytají zdejší ryby bez příslušné povolenky. V průběhu volání dále zjistil a nahlásil, že muži právě chytli štiku a velice hlasitě se radují.

„Na místo byla vyslána motorizovaná hlídka strážníků, která oba muže po příjezdu zjistila. Po zjištění totožnosti, byla na místě zjištěna rybářská výbava a jedna ulovená štika, která už byla usmrcena. Hlídka dále zjistila, že muži bytem nedaleko od Mladé Boleslavi povolení k rybaření taktéž nemají. Byli tedy oba dva oznámeni na příslušný odbor města Mladá Boleslav k dořešení celé záležitosti,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Strážníci dále zabavili jak rybářské náčiní, tak i ulovenou štiku, která byla po provedené dokumentaci následně umístěna do kafilerního boxu na služebně městské police v ulici Palackého.

About Author