RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští policisté zachraňovali holuby na půdě i rotvajlera, který uvízl v bazénu u sousedů

O tom, že policejní služba bývá mnohdy velmi náročná vědí své snad všichni policisté. Zasahují u závažných trestných činů, pronásledují pachatele a mnohdy zachraňují životy… a to nejen ty lidské. Taková byla i služba dvou hlídek mladoboleslavských policistů 28. června 2023.

„Policisté nejprve vyjížděli na podnět neziskové organizace k uvězněným holubům v prostorách půdy. Hlídka větší množství holubů pomohla z půdy osvobodit. Ten samý den byli policisté přivoláni k záchraně psa z bazénu. Majitelé rodinného domu si v brzkých ranních hodinách všimli cizího psa, který plave v jejich bazénu. Vzhledem k tomu, že měli z velkého psa strach a neznali ho, zavolali na místo policisty s žádostí o pomoc,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Policisté v bazénu skutečně objevili psa, rotvajlera, který do bazénu skočil nebo spadl a nemohl se už sám dostat ven.

„Pravděpodobně tam strávil několik hodin, možná celou noc, byl již značně vyčerpaný a měl krvavé packy, které si odřel při neúspěšných pokusech o únik z bazénu. Až policisté psa z bazénu vysvobodili a vydali se hledat jeho majitele. Rotvajlera si uvázali na provizorní vodítko a nechali se vést, tak aby jim ukázal cestu domů. Pes ale zastavil asi o 3 rodinné domy vedle, nicméně soused Zora poznal a nasměroval policisty ke správnému domu. Zora hlídali rodiče majitelů, kteří omylem, aniž by to tušili, otevřeli branku, čehož pes využil a vydal se na výlet. Naštěstí vše dobře dopadlo a Zoro se v pořádku vrátil do svého domova“, dodala Barbora Schneeweissová.

About Author