RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavským sportovcem roku 2023 je cyklokrosařka Kristýna Zemanová

V anketě Mladoboleslavský sportovec roku 2023 zvítězila cyklokrosařka Kristýna Zemanová. Ta si ve zmiňovaném roce dojela na mistrovství světa v kategorii juniorek pro bronzovou medaili. V lednu tohoto roku dokonce svůj úspěch ještě o jednu příčku vylepšila. Cenu si převzala na úterním slavnostním galavečeru, tentokrát pod taktovkou netradičního moderátorského dua, kdy Petru Plintovičovi bravurně sekundoval fotbalový šoumen Petr Švancara.

Kristýna Zemanová na trůnu střídá loňského vítěze judistu Adama Kopeckého. Aktuální účastník olympijské kvalifikace skončil tentokrát druhý a na galavečeru prozradil, že do konce května by mělo být o jeho olympijském osudu rozhodnuto. Třetí příčku z loňska obhájila mistryně Evropy v taekwon-do Aneta Nekorancová.

V elitní desítce nechyběli ani zástupci ledního hokeje (4. Róbert Lantoši), fotbalu (5. Vasil Kušej), florbalu (6. Patrik Suchánek) nebo silového trojboje (10. Valerie Velemanová).

Úspěšný večer prožili atleti, kteří si odnesli hned čtyři trofeje – Petr Vích byl sedmý mezi jednotlivci, Jiří Miler ml. vyhrál mezi talenty do 18 let a úspěšné byly i štafety. Ta žákovská skončila třetí, dospělá mezi kolektivy dokonce druhá. Jiří Miler mladší se na pódiu v průběhu večera objevil dokonce třikrát, kromě obou atletických cen přebíral totiž i ocenění za druhé místo mezi kolektivy mládeže se spoluhráči z florbalového týmu Předvýběr.cz Alešem Chmelařem a Danem Havelkou.

Lépe v kategorii kolektivů z hlasování více jak stovky oslovených odborníků, novinářů a zástupců samotných klubů vyšli florbalisté. Hokej se radoval mezi kolektivy mládeže, kde první místo obsadili loňští extraligoví mistři z deváté třídy. Jejich trenér Martin Škaloud skončil na druhém místě, první místo mezi kouči bral cyklokrosový trenér Petr Dlask.

Mezi krajánky „tradičně“ obhájil prvenství hokejový reprezentant Radan Lenc. Zbylé dvě medaile putují do Olomouce zásluhou volejbalistky Barbory Chaloupkové a fotbalisty Jana Vodháněla.

Internetové hlasování veřejnosti ovládl plavec Jiří Janovský a 43. členem Síně slávy boleslavského sportu je někdejší rallyový pilot Ladislav Křeček.

Jakkoliv se večer nesl v zábavném duchu, začátek patřil připomínce smutné události. Na sklonku minulého týdne nečekaně zemřel velký milovník boleslavského sportu a dlouholetý basketbalový funkcionář František Chmela, proto galavečer začal minutou ticha k uctění jeho památky.

foto: Rádio MB / mb-net.cz

About Author