RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Ministerstvo zruší 77 pracovišť finančních úřadů – patří mezi ně pracoviště v Mnichově Hradišti

Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Z toho 56 budou pracoviště, která už nyní fungovala v omezeném režimu.

Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Resort to uvedl v dnešní tiskové zprávě s tím, že jde o krok k zefektivnění státní správy. Zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění, ministerstvo neupřesnilo.

Zrušena mají být pracoviště, jejichž služby jsou ze strany veřejnosti podle provedené analýzy nejméně využívány nebo v praxi zajišťují především služby podatelny. Mezi taková pracoviště patří Územní pracoviště v Mnichově Hradišti.

Cílem má být větší efektivita Finanční správy a samozřejmě i úspory pro stát v příštích třech letech ve výši až 150 miliónů korun – to vše při zachování kvality a dostupnosti služeb finančních úřadů pro občany a firmy. Mezi další cíle patří zkvalitnění služeb a posilování role elektronické komunikace s veřejností.

foto: firmy.cz

About Author