RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Město již pomohlo 41 osobám žijícím na ulici v návratu domů či v cestě za prací

Město Mladá Boleslav již pomohlo od roku 2020 celkem 41 osobám přežívajícím na ulici v návratu domů či za prací. Projekt odboru bezpečnosti a prevence kriminality s názvem Cesta domů byl od počátku roku 2022 novým názvem Cesta z ulice. Došlo k tomu kvůli vývoji poskytované pomoci osobám bez domova. V současné době totiž město neposkytuje pouze pomoc s návratem do místa trvalého bydliště, ale také na jiné místo, kde má osoba zajištěnou práci i s ubytováním a kde může žít důstojný život.

Do hledání práce pro osoby bez domova ať již v Mladé Boleslavi nebo jinde v ČR se aktivně zapojují sociální pracovníci střediska Naděje, se kterými pracovníci OBPK úzce spolupracují. Dále v průběhu roku 2021 byla navázána úzká spolupráce s Psychiatrickou nemocnicí Kosmonosy s oddělením A12, kde jsou hospitalizováni pacienti s alkoholovými nebo drogovými závislostmi a také ti, kteří se pokusili spáchat sebevraždu.

„V roce 2022 bychom rádi rozšířili nabízené služby pomoci v rámci projektu Cesta z ulice převážně při hledání práce pro tyto osoby v součinnosti s K-centrem pro jejich klienty. Samozřejmě bychom rádi spolupracovali také s Úřadem práce a místními pracovními agenturami. Věřím, že projekt Cesta z ulice má ještě mnohem větší potenciál, který bude možné v následujících měsících a letech využít,“ řekl vedoucí OBPK Vladislav Král.

V rámci pomoci osobám bez domova se tak OPBK ve spolupráci s dalšími partnery podařilo v návratu domů či jinam za prací 8 osobám české národnosti, 24 Slovákům, pěti osobám polské národnosti, dvěma Rumunům , jednomu Bulharovi a jednomu Ukrajinci. Z celkového počtu 41 osob bylo deset žen.

ZDROJ: MB-NET.CZ

About Author