RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muži z Mladé Boleslavi si pozvali do bytu dvě ženy, které jim následně vykradly vozidlo

V neděli 2. ledna 2022 policistům v Mladé Boleslavi nahlásili 3 muži krádež věcí z vozidla a to v celkové výši přes 250 tisíc korun. Celé věci předcházelo seznámení se dvěma ženami, které tito muži pozvali k sobě do bytu. To však netušili, že jen o pár hodin později budou okradeni.

„Jedna z žen v bytě odcizila klíčky od vozidla – dodávky, do kterého následně obě ženy vnikly odemčením pomocí odcizených klíčků. Ve vozidle pak nalezly několik sportovních tašek se značkovým oblečením a oblečením dražších značek. Jednalo se o několik párů tenisek, bundy, mikiny, trička, teplákové soupravy, džíny, košile, svetry apod. Mezi věcmi byla ale i elektronika – notebook, bezdrátová sluchátka nebo tablet, dále kosmetika a hygienické potřeby,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Barbora Schneeweissová. Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na více než 250 tisíc korun.

Na základě vyhodnocených kamerových záznamů se policistům podařilo obě ženy ztotožnit a u nich následně nalézt věci, které byly z vozidla odcizeny.

Hned následující den, tedy 3. ledna 2022 kriminalisté proti oběma ženám zahájili trestní stíhání a obvinili je ze spáchání krádeže ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny a odsouzení mohou 29letá a 23letá žena skončit ve výkonu trestu odnětí svobody až na 5 let.

About Author