RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Kraj podporuje rozvoj malých obcí – v Ledcích opraví obecní úřad

Radní Středočeského kraje podpořili 34 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do dvou tisíc obyvatel. Na projekty bude ze Středočeského Fondu obnovy venkova využito více než 15,6 milionů korun.

Například v Ledcích zrekonstruují obecní úřad. Největší dotace míří do obce Pchery na Kladensku, kde peníze využijí na výstavbu parkového altánku (1 957 000 Kč). Záměr ještě musí projednat zastupitelé. V obci Seletice na Nymbursku vybudují oplocené stání na nádoby tříděného odpadu, v Pístech na Nymbursku vybudují víceúčelové hřiště, nebo na opravu Morového sloupu v Obříství na Mělnicku získá obec 432 00 korun.

„Termín podávání žádostí v rámci programu na rozvoj malých obcí se již pomalu blíží ke svému konci, a proto bych rád vyzval obce, aby se ještě do 28. června přihlásily. Obce mohou peníze čerpat například na opravy budov, komunikací, nové autobusové zastávky nebo zkrátka na cokoliv, co slouží obyvatelům,“ doplňuje náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar.

Poskytnutí dotací vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Menší obce (do 199 obyvatel) mohou žádat o maximální dotaci 200 000 Kč. Celkový objem finančních prostředků na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun.

About Author