RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

FOTO, VIDEO: Policisté převzali dalších padesát „rámových“ Kodiaqů

Policie ČR převzala prvních 50 vozů Škoda Kodiaq s předním ochranným rámem. Tato vozidla budou nasazeny při výkonu služby dopravní a pořádkové policie. Celkem jich policisté do konce roku obdrží 289. Mladoboleslavská automobilka je tradičním dodavatelem pro Policii ČR a ministerstvo vnitra, tomuto resortu už dodala více než 23 000 vozů Škoda různých modelových řad.

Resort vnitra tak pokračuje v obměně policejního vozového parku na všech úrovních. „Postupná výměna starých vozů za nové je naprostá nutnost a je skvělé, že se nám v obměně daří pokračovat. Nová, kvalitní a speciálně vybavená vozidla jsou zárukou, že policie bude schopná vždy zasáhnout tam, kde je bezprostředně ohrožen život či zdraví občanů,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan. Policejní prezident Martin Vondrášek dodává: „Mám radost, že se nám podařilo zajistit obměnu policejních vozidel pro více než 240 prvosledových hlídek, které vyjíždějí k těm nejzávažnějším incidentům na území celé České republiky. Nová vozidla bez problému pojmou speciální vybavení včetně dlouhých zbraní a budou hlídkám zajišťovat vyšší bezpečnost i komfort každodenní náročné služby.“

„Jsme rádi, že jsme uspěli v tomto náročném výběrovém řízení. Automobily ve službách Policie ČR jsou vystaveny mimořádné zátěži zejména s ohledem na drsné zacházení a vysoké nájezdy, přičemž za všech okolností musejí spolehlivě fungovat. Těší nás, že jsme v těchto tendrech historicky úspěšní. Je to mimo jiné ocenění technických i ekonomických předností našich vozů, které si v těžkých podmínkách vedou velmi dobře, uvedl “Tomáš Duchoň, vedoucí prodeje tuzemského zastoupení Škoda Auto.

Navrženo speciálně pro potřeby pořádkové a dopravní služby

Policie ČR převezme do konce letošního roku 289 kusů modelu Kodiaq, které budou vybaveny prostředky zvláštního určení. Všechna vozidla jsou vpředu osazena speciálním ochranným rámem, nově vyvinutým na míru modelové řadě Kodiaq. Vozy absolvovaly povinné nárazové testy, které potvrdily jejich způsobilost k provozu na pozemních komunikacích. Škoda Kodiaq v této podobě má homologaci jako speciální policejní vůz. Podvozek i pohonné ústrojí dostaly dodatečnou ochranu pro zajištění plné funkčnosti při zhoršených jízdních podmínkách. Interiér byl upraven tak, aby umožňoval převoz zadržené osoby. Vozy budou nasazeny ve výkonu služby u dopravní a pořádkové policie. Všechny jsou poháněny zážehovým motorem 2,0 TSI o výkonu 180 kW v kombinaci se samočinnou převodovkou DSG a vycházejí z výbavového stupně Active. Samozřejmostí je v tomto případě pohon všech kol, který se uplatní zejména při zásazích v zimě nebo v obtížně dosažitelných lokalitách.

Kodiaq vstupuje do policejních řad po boku dalších modelů značky Škoda

Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo českým policistům a ministerstvu vnitra předáno více než 23 tisíc automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů, nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Octavia, Scala a Superb, nyní se k nim ve větším počtu přidává SUV Kodiaq.

About Author