RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Charitativní kalendář Movember opět podpoří boj proti rakovině mužů

Mladoboleslavský profesionální fotograf Jaroslav Soukup již jedenáct let připravuje charitativní kalendář, jehož výtěžek putuje Nadačnímu fondu muži proti rakovině – tedy fondu, který se zaměřuje na zdraví mužů. Kalendář bude letos slavnostně pokřtěn v rámci akce Den zdraví pro muže v sobotu 4. listopadu. Kalendář vychází pouze jako limitovaná edice a bude možné ho zakoupit pouze během této akce od 14:00 do 18:00 hodin v prostorách atria Vzdělávacího centra Škoda Auto Na Karmeli. Cena kalendáře je 250 korun.

Letošním tématem tohoto kalendáře je povolání, a tak se před objektiv postavili zástupci zajímavých zaměstnání. Všechny modely spojuje ale jedno – fotografovaní muži mají výrazný knír, který je již tradičně symbolem akce Movember. Jednotlivé portréty mužů jsou stylizovány do jejich skutečných povolání. Vidět tak můžeme mladoboleslavské profesionální hasiče, sklenáře, restaurátora historických vozů, brusiče skla, maséra, rolníka, řidiče sanitky a lékaře Klaudiánovy nemocnice, státního policistu, zaměstnance firmy Ško-energo, truhláře nebo dokonce profesionálního hokejistu BK Mladá Boleslav Adama Jánošíka. Zajímavostí je, že státní policii před objektivem reprezentuje brig. gen. JUDr. Václav Kučera, PhD., MBA, ředitel krajského ředitelství Středočeského kraje. Všichni tito muži se nechali vyfotografovat bez nároku na odměnu, aby podpořili myšlenku charitativního kalendáře.

„Většina z fotografovaných mužů nosí knír skutečně i v běžném životě. Někteří si tuto ozdobu pod nosem nechali narůst speciálně na podporu našeho Movember kalendáře. Děkuji všem, kteří se rozhodli tento projekt podpořit. Jsem rád, že společně bojujeme za dobrou věc,“ řekl fotograf Jaroslav Soukup, který si stejně jako modelové nenárokuje žádnou odměnu.

Zajímavostí také je, že třetím rokem na kalendáři spolupracuje parta bikerů z Mladé Boleslavi a okolí, která vznikla během covidu a říká si Lockdown Riders. Partnerem kalendáře je již tradičně tiskárna Duopress Mnichovo Hradiště.

Den zdraví pro muže se koná v sobotu 4. listopadu od 14:00 do 18:00 v prostorách atria Vzdělávacího centra Škoda auto Na Karmeli

Muži a jejich doprovod se mohou těšit nejen na zajímavé přednášky, ale také na soutěž s trenérem Jiřím Sivákem „Poměr svaly s ostatními a vyhraj“. Ta bude probíhat od 14 do 17:30 hodin. Na vítěze čekají zajímavé sportovní ceny od pořadatelů.

Program odstartuje besedou se známým výživovým poradcem Petrem Havlíčkem. Následovat bude křest kalendáře Movember 2024 mladoboleslavského fotografa Jaroslava Soukupa.

Zajímavou přednášku si připravil urolog Klaudiánovy nemocnice MUDr. Michael Jirsa. Mluvit bude od 15:15 o prevenci karcinomu prostaty. V 15:50 se přednášky ujme mladoboleslavský otužilec Jiří Škvrna, který poradí jak na efektivní otužování. O funkčním pohybu s názornou ukázkou bude hovořit od 16:20 Kateřina Stillerová. Ta poradí, jak správně na zdravý pohyb těla a jak se účinně vyhnout bolavým zádům. Od 17:20 si mohou zájemci vyzkoušet pod vedením profesionálního trenéra kruhový trénink. Na ten je nutné si předem rezervovat místo.

Samozřejmostí je bohatý doprovodný program: měření tlaku a cukru v krvi, zjišťování krevních skupin, měření laktátu po jízdě na rotopedu, informace o darování kostní dřeně, informace o prevenci a jak na samovyšetření se sdružením Loono (program Prsa – koule), vyšetření chodidel na podoskopu a váha na zjišťování profilu tuku a svaloviny.

About Author