RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

FOTO: Velká akce na Mladoboleslavsku – policisté kontrolovali řidiče i provozovny

Uplynulý víkend se na Mladoboleslavsku nesl ve znamení kontrol. Cílem bezpečnostního opatření bylo podle policistů především pozitivně ovlivnit veřejný pořádek na území města, předcházet protiprávním jednáním, zejména v rizikových lokalitách, a ta případně okamžitě řešit. Dalším cílem opatření byla i bezpečnost v silničním provozu, proto policisté kontrolovali zejména požití alkoholu nebo jiných návykových látek před jízdou. 

Ve městě policisté zkontrolovali 68 osob, 17 provozoven a udělili 9 pokut, kdy se ve třech případech jednalo o přestupky držení jiné návykové látky. Policisté museli řešit i 4 jízdy pod vlivem alkoholu.

„Specifickou částí opatření byla intenzivní dopravní kontrola v Mladé Boleslavi v ulici Jičínská u obchodního centra, kde bylo v neděli dopoledne kontrolováno 486 řidičů. Osm z nich usedlo za volant pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem jiné návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté mimo zmíněných kontrol v pátek odpoledne zasahovali v Českém ráji, kde pátrali po 82letém cizinci, který si měl při slaňování ve skalách údajně poranit nohu a neznal přesné místo, kde se nachází. Muž byl následně nalezen v pořádku. „Touto cestou prosíme všechny návštěvníky skal, aby se při rizikových sportech pohybovali ve skupinách alespoň 2 lidí, popřípadě aby někdo znal jejich polohu, anebo byli vybaveni chytrým telefonem a mohli svou polohu sdílet,“ dodala Barbora Schneeweissová.

.

Foto: Policie ČR

About Author