RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Fanoušci Komety po utkání v Mladé Boleslavi napadli domácí příznivce

Mladoboleslavští strážníci a policisté museli krotit rozvášněné fanoušky brněnské Komety po utkání s domácím Bruslařským klubem. Ke konfliktům docházelo už během samotného utkání poblíž hostujícího kotle. Provokace pokračovaly po skončení utkání rovněž u východu nedaleko kotle domácích fanoušků a následně pak v ulicích města.

Městská policie byla nucena posílit počty hlídek a dohlédnout na alkoholem posilněné fanoušky Komety. „Zhruba 35 fanoušků posilněných alkoholem se přesouvalo po třídě T. G. Masaryka, a v Rybničné ulici jeden z nich pěstmi napadl mladoboleslavského fanouška, kterému následně odcizil šálu,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta jeden z incidentů.

Jen o několik desítek metrů dál napadl další brněnský fanoušek jiného Boleslaváka. I tento incident musela řešit městská policie. Nepoučitelní příznivci Komety však navzdory tomu vytrvale pokračovali v provokacích a napadání domácích, a to zejména během přestávek. Strážníci proto museli fanoušky průběžně oddělovat, v jednom případě dokonce udělili zvlášť neodbytnému a agresivnímu Brňákovi pokutu.

„Po ukončení hokejového zápasu strážníci doprovodili fanoušky k jejich dopravním prostředkům a brněnský autobus za hranice města,“ uzavřel Tomáš Kypta.

foto: MP Mladá Boleslav

About Author