RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Dopravní policisté se na Mladoboleslavsku zaměřili na přetížená nákladní a užitková vozidla

Policisté dopravního inspektorátu Mladá Boleslav provedli 14. dubna kontrolu dodržování dopravní značky B13. Tato dopravní značka zakazuje vjezd vozidlům, jejichž hmotnost přesahuje vyznačenou mez. Několik řidičů si vysloužilo pokutu.

„V obci Kostelní Hlavno, poblíž kostela Svatý Petr v okovech, na silnici číslo III/24424 je touto značkou zakázán vjezd vozidlům, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje 12,5 tuny. Tedy jedná se o celkovou váhu vozidla včetně nákladu, zváženou na daném místě a v danou dobu. Během jedné hodiny policisté na místě zkontrolovali pět nákladních vozidel. Řidič jednoho nákladního vozidla, které převáželo hlínu, porušil dopravní značení, a policisté tento přestupek vyřešili v příkazním řízení, kdy tomuto řidiči uložili blokovou pokutu ve výši 2.000,- Kč. Dle komunikace s řidiči nákladních vozidel bylo zjištěno, že o zákazu vědí, kdy s nákladem jezdí po objízdné trase a s prázdnými vozidly, se pak vrací přes toto omezení. Řidiči upozornili i na to, že objízdná trasa uzavřené silnice číslo II/331 je neúměrně dlouhá. V místě bylo rovněž prováděno měření maximální dovolené rychlosti v obci, kdy tyto kontroly byly však bez zaznamenaných přestupků,“ uvedl Jiří Plesar z oddělení tisku a prevence Policie ČR.

Dále se policisté zaměřili i na kontroly vozidel, kdy bylo zjištěno, že řidič jedno z kontrolovaných vozidel toto vozidlo provozuje bez platné technické kontroly, a řidič dalšího motorového vozidla za jízdy držel v ruce mobilní telefon. Oba řidiči byli rovněž vyřešení v příkazním řízení.

ilustrační foto: policie.cz

About Author