RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Žena z Mladé Boleslavi přišla o 35 tisíc korun, když chtěla prodat oblečení

Policisté z Mladoboleslavska, stejně tak jako kolegové napříč celou republikou, téměř denně přijímají oznámení od poškozených, kteří se stali obětí podvodu. Takových případů bohužel přibývá a nejvíce podvodů se v současné době odehrává ve virtuálním prostředí – na internetu.

„Takové podvody nejvíce evidujeme na bazarových a inzertních portálech. Scénář je také stále stejný nebo velmi podobný. Prodávající nabízí k prodeji nějaké zboží a následně jej kontaktuje podvodník, který vystupuje jako kupující a tváří se, že má o danou věc zájem. Ten ale poté pošle odkaz na vyzvednutí peněz nebo odkaz, který vypadá jako skutečná stránka přepravní společnosti. Tam poškozený vyplní údaje ke své platební kartě a místo výdělku, přijde o nemalé peníze, někdy tisíce až statisíce,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Stejně tomu bylo i v případě 53leté ženy z Mladé Boleslavi. Ta chtěla na bazarovém portálu prodat oblečení po synovi, bohužel na to ale doplatila 35 tisíci korunami ze svého účtu.

„Na vystavené zboží reagoval zatím neznámý pachatel, který chtěl údajně zboží zakoupit. Následně jí zaslal odkaz, který když žena rozklikla, zjistila, že je přesměrována na platební bránu a tam už poškozená vyplnila veškeré údaje ke své kartě. Záhy pak přišla o 35 tisíc Kč ze svého účtu. Pokud něco prodáváte, není standardní, aby jste vyplňovali údaje ze své platební karty. Nikdy proto nevyplňujte údaje z vaší platební karty, pokud vás kupující kontaktuje nebo zašle odkaz, kde údaje máte vyplnit. S největší pravděpodobností se jedná o dalšího podvodníka, který má své kroky velmi dobře naplánované a má jediný cíl – OKRÁST VÁS!. Obezřetnost se v takovém případě vždy vyplatí,“ informovala Barbora Schneeweissová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání 2 trestných činů, a to z podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Za to pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětím svobody na 2 roky.

Foto: ilustrační

About Author