RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Charitativní happening TERIBEAR letos proběhne i v Mladé Boleslavi

Charitativní happening se po čtyřech letech vrací do Mladé Boleslavi, sídla automobilky, která tuto oblíbenou sportovní akci podporuje od roku 2015, kdy proběhl první ročník. Nadace Terezy Maxové dětem a společnost Škoda Auto vybraly pro trať přírodní prostředí parku Štěpánka, který je dobře dostupný a nabízí vhodné podmínky jak pro pravidelné běžce, tak pro příležitostné sportovce či chodce. Nenáročný okruh je dlouhý přibližně 1,2 km. Zájemci se mohou přihlásit na stránkách Nadace Terezy Maxové dětem zde. Akce se uskuteční 13. září 2023 od 10 hodin.

Jedná se o příležitost pro společný pohyb na jednotné trati, protože další kilometry budou letos účastníci díky virtuální podobě happenningu sbírat ve dnech 14. až 23. září již jen individuálně do aplikace viRACE pomocí telefonu či chytrých hodinek.

Prostředky pro ohrožené děti v Mladé Boleslavi a okolí

Principem akce není dosáhnout nejrychlejšího času, ale podle svých možností urazit co nejdelší vzdálenost, ať už během nebo chůzí. Zdolaný úsek se zaznamenává elektronicky, protože vedle startovného právě celková vzdálenost určí výši příspěvku automobilky. Vybrané finanční prostředky využije Nadace Terezy Maxové dětem v dětských domovech v Mladé Boleslavi a okolí na podporu a oživení kontaktu tamních dětí se svou rodinou, což je jeden z předpokladů pro úspěšný návrat z ústavní péče do rodinného prostředí.

Do happeningu se rovněž zapojí zástupci z místních škol, sportovních klubů nebo neziskových organizací působících v Mladoboleslavském regionu.

Škoda Auto pomáhá dětem dlouhodobě

Podpora sociální a zdravotní oblasti patří mezi nejvýznamnější součásti společenské odpovědnosti automobilky Škoda Auto, a to jak na republikové úrovni, tak v regionech s výrobními závody. Škoda Auto dále spolupracuje například více než 20 let s organizací Zdravotní klaun, která pomáhá hospitalizovaným a dlouhodobě nemocným dětem či seniorům.

About Author