RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Blíží se Speed Marathon! Policisté budou v pátek měřit rychlost po celé ČR

Dopravní policie ČR bude tento pátek měřit rychlost na téměř 1000 místech po celé České republice v rámci akce Speed Marathon. Na výběru měřených míst se podílela také veřejnost, která během března hlasovala na stránkách policie. Seznam měřených úseků zveřejní policie na svých webových stránkách.

Při celoevropské akci bude Dopravní policie ČR měřit dodržování limitů rychlostí zejména na místech, kde typicky dochází k překračování maximální povolené rychlosti. „Jsou to také místa, která můžou být riziková pro nejzranitelnější. Tedy v obcích, úseky kolem škol, nemocnic, seniorských zařízeních či nákupních center. A také místa mimo obce, která jsou riziková. Například výjezdy z účelových komunikací či příjezdové cesty k nemovitostem,“ uvedl Dopravní policie ředitel Jiří Zlý.

Riziková místa pomáhala vybrat také veřejnost, letos hlasovalo téměř 43.000 lidí, což je o 7000 více než loni. Policisté dostali přes 7600 návrhů, kde nejčastěji dochází k porušování rychlosti. Následně vybrali celkem 995 míst, kde se bude dodržování předpisů kontrolovat.

foto: policie.cz

About Author