RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Kosmonosy: radnice dokončuje systém zpoplatněného vstupu do areálu biotopu

Od letošní sezóny bude zpoplatněný vstup do areálu biotopického koupaliště. Radnice se k tomuto kroku rozhodla velmi nerada, bohužel to bylo na základě zkušeností z loňska, kdy někteří občané ničili nejen vybavení areálu, ale také samotnou koupací plochu. Například tím, že tam házeli kameny nebo vytrhávali biotopické rostliny, které mají za úkol čistit vodu.

„U vstupu do areálu chceme nainstalovat čtečky občanských průkazů pro Kosmonosáky, protože oni budou finančně zvýhodněni. Už teď se po pravé straně při vstupu buduje takový terminál a zázemí pro obsluhu,“ uvedl kosmonoský starosta PharmDr. Eduard Masarčík.

Podle něj rada města v nejbližších dnech rozhodne o výši vstupného pro ostatní návštěvníky. Vstupné se bude platit pouze v koupacích měsících – červen, červenec a srpen.
Radnice zároveň dolaďuje režim parkování u areálu biotopického koupaliště. Bude tam obsluha, která bude vybírat parkovné. Součástí tohoto režimu bude i mobilní aplikace, kterou budou mít tito pracovníci k dispozici. Bude jim pomáhat upravovat způsob parkování tak, aby nedocházelo k chaotickým situacím jako loni. Obsluha bude zároveň regulovat a navádět řidiče k volným místům. Tuto aplikaci budou mít k dispozici i strážníci Městské policie a zaměstnanci biotopu. Je to systém, který zaznamenává registrační značky vozů a současně to bude kompatibilní se zaplacením parkovného.

„Bude tam možnost trvalé kontroly značek vozů na daném parkovišti, zda-li došlo k zaplacení či nikoli. Chceme tak vyloučit případné nepoctivé řidiče,“ vysvětluje novinku starosta Kosmonos PharmDr. Eduard Masarčík.

Město také připravuje výběrové řízení na zhotovitele dokončení třetí etapy revitalizace a modernizace celého areálu biotopu včetně přilehlé obory. Jak by vše mělo vypadat, se můžete podívat na webových stránkách města www.kosmonosy.cz. Třetí etapou by měl letos tento velkolepý projekt volnočasového areálu skončit.

Zdroj: Město Kosmonosy

About Author