RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Závěr sezony se Bruslařům naštěstí povedl. Chystá se autogramiáda

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v předposledním kole základní části Tipsport extraligy Olomouc 2:0. Ani po další výhře ovšem nemají šanci poskočit na 12. místo, které by zaručovalo předkolo play-off. Karlovy Vary si poradily se Spartou a před posledním kolem udržely čtyřbodový náskok.

Vzhledem k průběhu sezony, kdy Bruslařům hrozila také baráž, lze alespoň závěr označit jako povedený. Z posledních deseti zápasů jich Mladá Boleslav hned sedm vyhrála a definitivně poslednímu Kladnu přenechala hrozbu baráže a tím pádem i sestupu z nejvyšší soutěže.

Bruslařský klub zároveň během utkání s Olomoucí oznámil prodloužení smlouvy s dalšími hráče. Zelenobílý dres budou v příští sezoně oblékat také Filip Pyrochta, Alex Lintuniemi a nebo talentovaný Aleš Čech.

„Obranu se nám podařilo zkonsolidovat v průběhu téhle sezony a já jsem rád, že se nám daří domlouvat s těmi kluky další spolupráci,“ kvituje současnou situaci sportovní ředitel Bruslařského klubu Martin Ševc.
„Filip Pyrochta je jedním z nejlepších ofenzivních obránců v Česku, pravidelný reprezentant a základní stavební kámen našich zadních řad. A to všechno navíc potvrzuje produktivitou,“ říká na adresu sedmadvacetiletého beka, který do Mladé Boleslavi přišel loni v květnu. „Alex Lintuniemi je urostlý typ obránce, který se nebojí podívat i do útoku. Navíc je to cizinec, který k našemu klubu ukazuje vztah, což je také důležité,“ dodává pro změnu na adresu osmadvacetiletého finského obránce. A momentálně nejmladší stálý člen zadních řad Bruslařů? „Aleš Čech je pro změnu mladý talent, která má celou kariéru teprve před sebou, a může vyrůst mezi top české obránce,“ řekl dále Martin Ševc pro klubový web.

Opory v Mladé Boleslavi zůstávají a fanoušci se na ně mohou těšit i v příští sezoně. Setkání je ovšem možné už na posezonní autogramiádě, která se uskuteční v úterý 12. března v Bondy centru.

Foto: BK Mladá Boleslav

About Author