RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

VIDEO: Policisty se v Bakově nad Jizerou a v Mladé Boleslavi marně pokoušeli uplatit

Mladoboleslavští policisté museli během čtyř dnů řešit hned dva případy, kdy se je pokusili podplatit, dnes už obvinění, lidé. K prvnímu z případů došlo 16. listopadu krátce po 21. hodině v Bakově nad Jizerou. „Policisté z Mnichova Hradiště zastavili při silniční kontrole 40letého řidiče vozidla Ford Transit. Muž se odmítl podrobit testu na alkohol a návykové látky a navíc řídil se třemi zákazy řízení všech motorových vozidel, které má platné až do roku 2025. Místo toho, aby si tzv. posypal popel na hlavu a přijal zodpovědnost za své jednání, začal policistům nabízet úplatek. Policistům sdělil, že by rád situaci řešil jinak, zavolal by bratrovi, který by nějaké peníze přivezl a oni by přimhouřili oči a nechali ho odjet. Místo toho ho ale policisté zadrželi a odvezli s sebou na policejní služebnu,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Hned následující den kriminalisté zahájili trestní stíhání 40letého muže a obvinili jej z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu podplácení. Za uvedené skutky muži hrozí až 6letý trest odnětí svobody.

Druhou událost, kdy byl policistům nabízen úplatek, řešili policisté v Mladé Boleslavi 20. listopadu po 16. hodině.

„Policisté z prvosledové hlídky vyjížděli na oznámení o údajném napadení mezi cizinci. Na místě pak oba cizinci, 45letá žena a 57letý muž, chtěli událost „vyřešit dohodou“ a za to začali policistům nabízet úplatek ve výši 5000 korun. Do té doby, než policistům začali nabízet úplatek, by se jednalo pouze přestupek, při kterém došlo k neshodám mezi partnery a oba účastníci by museli zaplatit pouze pokutu. Jejich jednání a nabízení úplatku policistům bude mít ale mnohem vážnější dohru. Celé jednání policisté zaznamenali na kameru. Především žena pak policistům opakovaně úplatek nabídla a peníze chtěla jít vybrat do nedalekého bankomatu. Policisté proto oba cizince zadrželi a převezli na policejní služebnu k podání vysvětlení a následující den oběma sdělili obvinění ze spáchání přečinu podplácení, za což jim v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 6letý trest odnětí svobody,“ dodala Barbora Schneeweissová.

About Author