RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Většina domácností si stále nezatopí – Mladá Boleslav ale již zahájila zkušební provoz pro nadcházející topnou sezónu

Ačkoliv topné období už začalo, většina domácnosti v Česku si stále nezatopí. Až na výjimky se netopí téměř nikde v republice. Kdy se v Česku topit naplno začne, zatím určit nelze. Teplárny se při dodávkách tepla řídí vyhláškou MPO. Aby se regulérně začalo topit, musí být dva dny pod 13 stupňů s tím, že třetí den podle předpovědi teplota nepřeleze přes 13 stupňů.

Mladá Boleslav zahájila zkušební provoz pro nadcházející topnou sezónu v pátek 7. října

O dodávky tepla se u domácností, které jsou napojené na centrální vytápění, tradičně postará Ško-Energo ve spolupráci se společností Centrotherm. V pátek 6. října byl zahájen zkušební provoz pro nadcházející topnou sezónu. Oficiální zahájení topné sezóny pak nastane také v Mladé Boleslavi ihned, jakmile bude splněna podmínka vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, dle které musí průměrná denní teplota dva po sobě jdoucí dny klesnout pod 13 stupňů Celsia.

Podle dlouhodobých průměrů topná sezóna na nejrůznějších místech v České republice začíná 17. září, v letošním roce se díky nadprůměrným teplotám tento termín výrazně posunul. Po důležitých letních revizích je pro zajištění bezproblémových dodávek tepla vše připraveno. Jednoduše tak stačí otočit kohoutem na svých radiátorech a vytvořit si tak požadovaný tepelný komfort.

Počasí? Po rekordně teplém září zažívá Evropa i extrémní říjen

Po rekordně teplém září zažívá Evropa i extrémní říjen. Už tento víkend zaútočí na starý kontinent vlna veder. Meteorologové předpokládají, že ve Španělsku a Portugalsku bude teplota atakovat 34 °C. V Česku si ale venkovní aktivity raději naplánujte na sobotu.

Letošní zářijové teploty trhaly rekordy téměř po celém světě. V Česku se dokonce rtuť teploměru vyšplhala k hodnotám, které byly v tomto období naměřeny poprvé. Někde teploty atakovaly i 29,8 °C. A podle předpovědí ani říjen nezůstane pozadu.

About Author