RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Velmi zajímavé posily pro FK Mladá Boleslav – přichází také kapitán zambijské reprezentace

Od druhého týdne současné letní přípravy s mladoboleslavským prvoligovým kádrem trénuje kapitán zambijské reprezentace Benson Sakala a po patnácti dnech do FK Mladá Boleslav přestoupil z druholigové Příbrami. Šestadvacetiletý Benson Sakala, ve fotbalové sestavě zvládající post stopera či defenzivního záložníka. S Mladou Boleslaví se dohodl na dvouleté smlouvě.

Další posilou se stal sedmadvacetiletý slovenský záložník Andrej Kadlec se zkušenostmi z ligových soutěží ve Slovensku, Maďarsku a Polsku. V polském klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza neuspěl pod českým trenérem Látalem v play off kvalifikaci o postup z druhé do první ligy. V létě 2023 se dohodnul na angažmá v FK Mladá Boleslav a podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Do české ligy se vrací rovněž sestadvacetiletý Matěj Pulkrab. Tento útočník nastřílel osmatřicet ligových gólů a dalších třináct v dorosteneckých a juniorských reprezentacích. Po skončení německého angažmá podepsal v Mladé Boleslavi smlouvu platnou do konce června 2025.

Mezi konkurenty Pulkrava v útoku bude patřit Abdalláh Júsuf Hilál. Třicetiletý bahrajnský ofenzivní hráč má zkušenostmi s českou ligou z Bohemians Praha 1905 a SK Slavia Praha. Uplynulý rok hrál indonéskou ligu za Persija Jakarta. V Boleslavi podepsal roční smlouvu.

Zvýšenou konkurencí na defenzivních postech středové řady v mladoboleslavském prvoligovém mužstvu je pětadvacetiletý Ladislav Kodad, který přestoupil z FK Teplice. S vedením FK Mladá Boleslav se dohodnul na dvouletém kontraktu.

Další hráč přichází z Vitória Guimaraes. Perspektivní brankář Matouš Trmal ovšem hostoval v týmu Club Sport Marítimo, kde svoji portugalskou misi v letošním létě ukončil a vrátil se do Česka. V Boleslavi podepsal novou tříletou smlouvu.

Benson Sakala – foto: FK Mladá Boleslav

About Author