RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Klaudiánově nemocnici se už tento pátek uskuteční nábor nových dárců krve

Klaudiánova nemocnice připravila společně s organizací Nábor hrdinů NÁBOROVÝ DEN PRVODÁRCŮ KRVE. Uskuteční se již tento pátek 23. září od 6 do 15 hodin na transfuzní stanici mladoboleslavské nemocnice. Zájemci mohou přijít kdykoliv v této době. Podmínkou účasti je věk 15 až 60 let a minimální hmotnost 50 kg. S sebou je nutné mít kartičku pojišťovny a občanský nebo řidičský průkaz. Dárci musí přijít najedení a dostatečně napití! 12 hodin před odběrem jezte dietně.

V rámci náboru nových dárců krve bude možné vstoupit do registru dárců kostní dřeně! Akce se také zúčastní Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, která pravidelně poskytuje svým pojištěncům – dárcům krve – výhody. Další informace se dozvíte přímo na místě, nebo na webových stránkách nemocnice zde.

Proč darovat krev?
• Krev je vzácná a ničím nenahraditelná tekutina, která zachraňuje zdraví a životy těžce nemocných lidí.
• Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat krev. Krevní transfuze ani léky vyráběné z krve ale nejsou samozřejmostí! Bez obětavosti dárců krve bychom nemohli uzdravovat a nemohli bychom být uzdravováni. Přesto je však krve stále nedostatek!
• Vaše krev může zachránit život dítěti, synovi, dceři, mamince, tátovi, babičce, dědečkovi…ale třeba také Vám
• V průměru dostane každý občan České republiky za svůj život 5x transfuzi a 14x lék vyrobený z krve – bez dárců krve se nikdo z nás neobejde
• Dosud se vědcům nepodařilo najít způsob, jak krev uměle nahradit

About Author