RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Ukrajinec pod vlivem alkoholu kličkoval ulicemi Mladé Boleslavi. Nepamatoval si, kde naboural

Opilý řidič ukrajinské národnosti nebezpečně kličkoval se svým vozidlem v ulicích Mladé Boleslavi. Na jeho podezřelou jízdu a chování upozornil strážníky volající muž na Českobratrském náměstí.

„V 11,35 hodin oznámil občan, že si všiml nabouraného jedoucího vozidla značky Maserati šedé barvy, které podivně kličkovalo po komunikaci, následně řidič zastavil a požádal oznamovatele o cigaretu. Oznamovatel pojal podezření, že řidič je evidentně silně pod vlivem alkoholu a podal oznámení na operační středisko Městské policie,“ uvedl ředitel Tomáš Kypta.

Strážník konající službu na operačním středisku ihned zareagoval a všiml si vozidla z okna a okamžitě vyběhl k uvedenému vozidlu a řidiče zastavil, jelikož řidič chtěl pokračovat v jízdě. Mezitím strážník řidiče vyzval k prokázání totožnosti a dokladů k řízení motorového vozidla. Na místo dorazili dva další strážníci pěší hlídky, kteří řidiče vyzvali k orientační dechové zkoušce. Řidič se sám hlídce přiznal, že požil před jízdou alkohol.

„Dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem 2,58 promile. Na dotaz hlídky, kde řidič boural, hlídce uvedl, že na nějakém kruhovém objezdu, ale díky své opilosti nebyl schopen říct přesně kde. Jelikož došlo k dopravní nehodě, kde nakonec strážníci díky kamerovému systému celou nehodu našli a dále ohledně řidiče, který byl silně pod vlivem alkoholu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala do své kompetence včetně řidiče k dalšímu šetření,“ dodal Tomáš Kypta.

Foto: MP Mladá Boleslav

About Author