RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Šok pro fanoušky mladoboleslavské kapely Seven! Skupina se přejmenuje a místo rockové muziky vsadí na dechovku!

Mladoboleslavská kapela Seven končí. Rocková muzika už podle frontmana Tomáše Kargla tolik netáhne a Seven zkusí dráhu dechové muziky. Zapomenout tedy musíme na kapelu Seven, na hudební scéně naopak přivítejme kapelu Seveňanka!

„S touto myšlenkou si pohráváme už několik let. Máme štěstí, že všichni členové naší kapely mají k dechovce velmi blízko. Popravdě už několik týdnů ve zkušebně nezazněla rocková muzika,“ řekl Rádiu MB Tomáš Kargl.

Domluvené koncerty zůstávají v platnosti, fanoušci se ovšem místo hitů jako Madeira, Červené víno, Requiem, Blbá nálada, nebo například Sahara, mohou těšit na zcela novou tvorbu. První song má reflektovat to, že kapela pochází z Mladé Boleslavi a bude se jmenovat Vysoký komínek.

Seveňanka vznikne oficiálně 1. dubna a kapela novinku oznámí v nejbližších hodinách. Zajímavostí má být také to, že zpěv bude mít na starost Petr Varga, protože Tomáš Kargl se chce ujmout hraní na žesťové nástroje, což v posledních týdnech intenzivně trénuje.

„Je to pravda, zpívat teď budu já. Zkouším k tomu ovšem různé nástroje a chtěl bych toho zvládat víc,“ potvrzuje informaci Petr Varga. Tomáše Kargla to vůbec netrápí. Sám se totiž nadchl pro nablýskané nástroje, které v těchto dnech nevyndává z úst. „Koupil jsem si model Thomann Bb – Tuba Model „Student PRO“ a myslím, že se máte na co těšit,“ řekl dále Rádiu MB Tomáš Kargl.

Dosud kytarista Jan Veselý bude mít nově flétnu, se kterou bude jezdit i na tábory. Baskytarista Martin Hráský bude hrát na trubku a Dominik Novotný vymění bicí za panovou flétnu z pečlivě tříděného bambusu. „Už mám i novou košili, změnu beru vážně zodpovědně,“ chlubí se Dominik.

Seveňanka se nově představí také na mezinárodním festivalu dechové hudby Kmochův Kolín.
„Chceme se rozvíjet a stát se konkurencí nejen pro Podnikový dechový orchestr Škoda Auto Mladá Boleslav,“ dodal na závěr bývalý frontman Tomáš Kargl.

About Author