RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Školní budovy v Mladé Boleslavi se dočkávají před začátkem školního roku dalších úprav

Mladoboleslavské školy se chystají na zahájení nového školního roku. Tak jako každý rok, i letos pokračují nezbytné rekonstrukce a úpravy školních budov. Mezi největší letošní akce patří rekonstrukce sportoviště první základní školy, kde starou a nevyhovující dřevěnou tribunu nahradí zbrusu nová. Ta by měla být hotová do 29. září.

Mezi výraznější úpravy patří také výměna další části oken v budově 3. základní školy. „Jde o skutečně rozlehlou budovu, jejíž zateplení je mimořádně náročné nejen ekonomicky, ale také časově, proto zde okna vyměňujeme po částech. Letos byla na řadě velká okna na chodbách a schodištích,“ vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek s tím, že aktuálně zde probíhá začištění parapetů, kamenické a klempířské práce. Jedná se o investici za zhruba 2,1 milionu korun bez DPH.

Rušno je i na 6. základní škole, kde probíhá kompletní oprava toalet u školní jídelny. V novém tak bude WC pro dívky i pro chlapce, mírně se změní i dispozice sociálního zařízení. Tato oprava vyjde zhruba na milion korun.

Na 2. základní škole pak probíhá oprava kmenové učebny prvního stupně, mění se zde podlahy, osvětlení, renovací prošla i okna ve třídě, vznikly zde stropní podhledy a na děti budou v září v této třídě čekat i nové lavice a židle.

Drobnější stavební práce, malování a nezbytná údržba probíhají i na ostatních školních budovách, okolí škol pak za dva týdny čeká pravidelný prázdninový úklid. Rekonstrukce stála zhruba 700 tisíc korun.

Mladoboleslavské školy letos v září přivítají zhruba 5400 dětí, z toho se jedná o 552 prvňáčků.

Zdroj/foto: mb-net.cz

About Author