RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Škoda představila nový Superb. Vozidlo nabízí více prostoru i pohodlí

Mladoboleslavská automobilka ukázala svou vlajkovou loď čtvrté novodobé generace ve sportovní hale v Dolních Břežanech. Moderní budova hostila světovou premiéru superbu, jedné z posledních nových škodovek se spalovacím motorem.

Nový Superb poprvé nabídne motor s takzvanou mild-hybridní technologií. Standardem se nově stane automatická převodovka. Čtvrtá generace vozu je delší a vyšší než předchůdce, zároveň je ale mírně užší. V nabídce jsou tři benzinové motory s výkony v rozpětí od 110 kW do 195 kW a dva naftové motory s výkony 110 kW a 142 kW. Portfolio doplňuje nový plug-in hybridní pohon, nabízený výhradně pro kombi.

Automobilka zdůrazňuje, že u nového Superbu výrazně vylepšila aerodynamiku. Zlepšení dosahuje u verze liftback deseti procent oproti předchůdci (hodnota součinitele odporu vzduchu klesla na 0,23), u verze kombi až o 15 procent (hodnota součinitele odporu vzduchu klesla na 0,25).

Interiér nového vozidla je luxusní. Zaujme například lišta táhnoucí se celou přístrojovou deskou – navíc s parádním detailem v podobě skrytých výdechů ventilace. Ty jsou až za ozdobným žebrováním, kolečkem ovlivňuje míru a směr proudění vzduchu, samotné lamely jsou však skryté.

Během následujících let si mladoboleslavská vlajková loď ve třech generacích našla přes 1,6 milionu zákazníků. Ceník novinky automobilka ještě nepředstavila, Superb Combi třetí generace začíná na částce 920 900 Kč.

foto: ŠKODA AUTO

About Author