RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Rodiče vzali děti na koncert v Mladé Boleslavi, ale s alkoholem to přehnali. Ostatní návštěvníci raději zavolali policisty

Sobotní koncert na koupališti v Mladé Boleslavi si zřejmě nechtěli rodiče nechat ujít za žádnou cenu, vzali s sebou totiž i své 2 malé děti. Staršímu dítěti bylo 9 let a tomu menšímu bylo pouhých 11 měsíců. Rodiče, kteří měli děti hlídat a především nebrat takto malé děti na hudební koncert, u zábavy totiž konzumovali ve větší míře alkohol. To vzbudilo pozornost u dalších návštěvníků koncertu, kteří na místo raději zavolali policisty, o případu informovala mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Provedenou orientační dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu policisté u ženy naměřili více jak 2 promile a u muže přes 1,5 promile alkoholu v dechu.

„Ani jeden z nich tedy nebyl ve stavu, kdy by se mohli postarat o své malé děti. Vzhledem k tomu, že v okolí Mladé Boleslavi nemají další rodinné příslušníky, kteří by se o děti mohli postarat, musela být vyžádána asistence sociální pracovnice, která rozhodla, že děti přenocují v mladoboleslavské nemocnici,“ uvedla Schneeweissová.

Policisté celý tento případ zaevidovali jako přestupek a následně jej oznámili správnímu orgánu na Magistrát města Mladá Boleslav.

ilustrační foto z koncertu v Ml. Boleslavi

About Author